North Brunswick League 2017/2018

Event Info
Standings

U14 Boys (8th Grade) Blue

# Team GP W L D G GD Pts
1 Old Bridge Hoops Academy 11 9 2 0 545 :458 87 27
2 North Brunswick - Young 7 6 1 0 393 :337 56 18
3 Warren Titans 9 5 4 0 481 :458 23 15
4 Hustle Basketball 8 4 4 0 375 :372 3 12
5 Woodbridge Wizards Basketball 8 4 4 0 334 :348 -14 12
6 North Brunswick 8 3 5 0 362 :333 29 9
7 Princeton Basketball Club - Black 7 0 7 0 244 :347 -103 0
8 Princeton - Orange 8 0 8 0 178 :358 -180 0
first 7 teams qualify for playoffs

U14 Boys (8th Grade) Gold

# Team GP W L D G GD Pts
1 Hillsborough Travel Basketball 10 9 1 0 492 :367 125 27
2 East Brunswick 10 8 2 0 456 :329 127 24
3 St. Matthews 10 8 2 0 474 :376 98 24
4 Bailey Basketball Academy 9 7 2 0 539 :386 153 21
5 Matawan Huskies 10 7 3 0 482 :450 32 21
6 Perth Amboy Panthers 10 6 4 0 510 :497 13 18
7 NJ Misfits 10 4 6 0 407 :393 14 12
8 North Brunswick Raiders 10 4 6 0 409 :449 -40 12
9 Hillsborough Raiders - McCaffery 11 4 7 0 444 :514 -70 12
10 Monroe Falcons 10 2 8 0 423 :486 -63 6
11 Edison Thunder 10 2 8 0 382 :490 -108 6
12 South River Crusaders 10 1 9 0 377 :559 -182 3
first 12 teams qualify for playoffs

U14 Girls (8th Grade) Blue

# Team GP W L D G GD Pts
1 Hustle Basketball 10 10 0 0 545 :271 274 30
2 Westfield Blue 9 7 2 0 399 :233 166 21
first 2 teams qualify for playoffs

U14 Girls (8th Grade) Gold

# Team GP W L D G GD Pts
1 Old Bridge KNIGHTS 10 9 1 0 318 :292 26 27
2 North Brunswick Travel U14 Girls 12 8 4 0 385 :382 3 24
3 Robbinsville 9 7 2 0 368 :260 108 21
4 ST. MATTHEWS 9 7 2 0 344 :289 55 21
5 Monroe Falcons 11 7 4 0 369 :368 1 21
6 Lady Vikings - Hamilton 10 6 4 0 356 :258 98 18
7 Perth Amboy Panthers 9 5 4 0 293 :314 -21 15
8 Princeton Basketball Club 9 3 6 0 247 :288 -41 9
9 South Brunswick Lady Vikings - Rausch 10 2 8 0 326 :381 -55 6
10 Metuchen Bulldogs U14 Girls 8 2 6 0 208 :275 -67 6
11 Woodbridge Wizards - De Voogd 10 2 8 0 204 :322 -118 6
12 Edison 9 1 8 0 239 :341 -102 3
13 East Brunswick 10 1 9 0 246 :382 -136 3
14 Woodbridge Wizards - Timinski 9 0 9 0 192 :383 -191 0
first 14 teams qualify for playoffs

U13 Boys (7th Grade) Blue

# Team GP W L D G GD Pts
1 North Brunswick Raiders 9 9 0 0 490 :275 215 27
2 Woodbridge Wizards 10 8 2 0 466 :380 86 24
3 Hustle Basketball 10 7 3 0 493 :448 45 21
4 Old Bridge Hoops Academy 10 6 4 0 399 :327 72 18
5 Marlboro Mustangs 10 5 5 0 456 :492 -36 15
6 Franklin Heat 9 4 5 0 307 :330 -23 12
7 NJ Misftis 10 4 6 0 443 :505 -62 12
8 Hillsborough Raiders 9 3 6 0 370 :424 -54 9
9 Fords 9 0 9 0 215 :398 -183 0
first 9 teams qualify for playoffs

U13 Boys (7th Grade) Gold

# Team GP W L D G GD Pts
1 NB Raiders 10 8 2 0 450 :276 174 24
2 Monroe Falcons 10 7 3 0 396 :320 76 21
3 Northeast Bulls 10 6 4 0 358 :289 69 18
4 Robbinsville Ravens 10 6 4 0 467 :424 43 18
5 South River Crusaders 10 6 4 0 410 :399 11 18
6 Bailey Basketball Academy 9 5 4 0 433 :395 38 15
7 Edison 10 5 5 0 480 :460 20 15
8 Woodbridge Wizards 10 4 6 0 294 :368 -74 12
9 Our Lady of Lourdes/Milltown 10 2 8 0 347 :431 -84 6
10 Matawan Huskies 9 1 8 0 166 :391 -225 3
11 Princeton Basketball Club 8 0 8 0 204 :312 -108 0
first 11 teams qualify for playoffs

U12 Girls (6th Grade)

# Team GP W L D G GD Pts
1 Monroe Falcons 11 10 1 0 401 :223 178 30
2 Hillsborough Raiders - Eilbacher 10 8 2 0 315 :205 110 24
3 Princeton Basketball Club 11 8 3 0 346 :306 40 24
4 Old Bridge KNIGHTS 9 6 3 0 296 :245 51 18
5 Hustle Baskeball 11 6 5 0 315 :266 49 18
6 South Brunswick Vikings 11 6 5 0 359 :328 31 18
7 ST. MATTHEWS 10 6 4 0 373 :343 30 18
8 Pennington 9 5 4 0 320 :280 40 15
9 Hillsborough - Loniewski 9 3 6 0 192 :286 -94 9
10 Woodbridge Wizards 11 2 9 0 262 :356 -94 6
11 Edison 11 2 9 0 281 :385 -104 6
12 North Brunswick Comunale 11 0 11 0 116 :353 -237 0
first 12 teams qualify for playoffs

U12 Boys (6th Grade)

# Team GP W L D G GD Pts
1 St. Barts Bobcats 10 10 0 0 511 :238 273 30
2 NB Raiders Harris 10 8 2 0 550 :372 178 24
3 Monroe Falcons 11 8 3 0 479 :339 140 24
4 Robbinsville Ravens 11 7 4 0 511 :381 130 21
5 Bailey Basketball Academy 9 7 2 0 387 :292 95 21
6 Sportika Hoop Nation 9 6 3 0 361 :307 54 18
7 Woodbridge Wizards - Robinson 10 5 5 0 417 :414 3 15
8 Princeton Basketball Club 10 4 6 0 290 :405 -115 12
9 Old Bridge Hoops Academy 9 2 7 0 315 :394 -79 6
10 Edison 6th Grade Travel 9 1 8 0 265 :402 -137 3
11 Franklin Heat 10 1 9 0 241 :471 -230 3
12 Woodbridge Wizards - Campbell 10 0 10 0 213 :525 -312 0
first 12 teams qualify for playoffs

U11 Boys (5th Grade)

# Team GP W L D G GD Pts
1 NB Raiders - Robinson 10 10 0 0 433 :219 214 30
2 Edison 11 9 2 0 473 :332 141 27
3 Woodbridge Wizards 11 8 3 0 476 :324 152 24
4 Matawan Huskies 11 7 4 0 420 :344 76 21
5 Monroe Falcons 11 5 6 0 315 :365 -50 15
6 OB Hoops Academy 9 4 5 0 329 :340 -11 12
7 Bailey Basketball Academy 9 3 6 0 328 :396 -68 9
8 North Brunswick Raiders 11 3 8 0 283 :385 -102 9
9 Franklin Heat 10 2 8 0 234 :372 -138 6
10 Princeton Basketball Club 9 0 9 0 173 :387 -214 0
first 10 teams qualify for playoffs

U10 Boys (4th Grade)

# Team GP W L D G GD Pts
1 OB hoops Academy 11 11 0 0 388 :211 177 33
2 SBPAL Vikings 10 7 3 0 275 :214 61 21
3 Manalapan Titans 10 5 5 0 274 :275 -1 15
4 North Brunswick 11 3 8 0 292 :335 -43 9
5 Woodbridge Wizards 6 2 4 0 153 :187 -34 6
6 Princeton Basketball Club 7 2 5 0 182 :253 -71 6
7 St. Matthews 7 1 6 0 104 :193 -89 3
first 7 teams qualify for playoffs

sorted on points > goal difference > goals scored

Schedule

SCHEDULE GENERATOR BY


Scan to view online
https://scheduler.leaguelobster.com/310850/